| Spike7262 a întrebat:

Buna, sunt interesat la ce facultati as putea da daca trec BAC-ul cu 7-8 in sesiunea 2 in cluj. S-ar ocupa majoritarea locurilor cu cei din sesiunea 1 sau sunt sanse si pentru noi? Ce stiti din experienta voastra? Sunt destul de skeptic, mai ales ca e vorba de Cluj aici. Punctul meu de interes este pe ramura de business-marketing. Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca-ti place, poti da la constructii, instalatii, arhitectura.
Sunt meserii unde sun cautati atat muncitorii, cat si inginerii.

| RoCkKiD a răspuns:

La cam oricare din alea populare ca locuri sunt din belsug doar ca o sa fii la taxa. La buget nu cred ca prinzi nici unde cu media aia.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Nu-i o medie prea stralucita si ai putea intra lejer la un program cu taxa, mai ales din a 2-a sesiune pentru ca la a 2-a sesiune vin multi cu medii de 6 si ar fi absurd sa nu te accepte pe tine cu media 7-8, verifica mediile de intrare din anii anteriori.