| PlayFreestyleFun a întrebat:

sunt la liceu si vroiam sa ma inscriu intr-un program de schimb de experiente scolar. Ce orar au scolie din Anglia sau Germania, ce materii se fac, cat de bine trebuie sa stii limba?
p.s: v-as fi recunoscator daca m-ati ajuta fiindca am mai citit eucate ceva pe diferite site-uri dar vreau ceva concret din partea unei persoane care stie cum sta treaba cu aceste schimburi scolare.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa incep, m-am mutat cu vreo 2 luni in Germania. Sa zicem stiu putin limba. Aici scoala a inceput lunea asta in land-ul meu. In fiecare land e diferit. Eu nu sunt la liceu dar la scoala. Ma rog trebuie sa stii destul de bine limba si poate o sa iri dea si un test. De obicei daca stii asa si asa limba va trebui sa repeti anul care l-ai terminat in tara de unde vii. Materia principala- germana. Se mai invata franceza engleza sau /si poloneza. Daca vrei mai multe informatii sau ai intrebari ma poti intreba in privat. Succes sper ca te-am ajutatwinking