| Marcelica588 a întrebat:

Bună, sunt la științe sociale și nu o sa dau bacul la mate și ma întrebam dacă pot sa dau admitere la Universitatea Maritima din Constanța pentru locurile cu taxa unde doar media de la bac se ia în considerare, nu se specifica nicăieri dacă trebuie sa vii de la un profil anume.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poți da la ORICE facultate dacă
- iei bacul
- ești in măsură să susții examenul cu succes

| adryang78 a răspuns:

Nu contează de la ce profil vii, poți depune dosarul la orice facultate. Dacă acolo concursul este pe bază de dosar, atât contează.
Succes!