| lucyyy95 a întrebat:

Sunt nou p TPU si as vrea sa stiu ce pot face cu acele puncte? Sau ce inseamna "iti dau fundita"?

Răspuns Câştigător
| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Buna! Bine ai venit pe TPUkiss
Nu poti sa faci nimic cu acele puncte te ajuta doar sa cresti in rank
In partea dreapta jos a fiecarui raspuns vezi o fundita si ii dai fundita la raspunsul pe care il consideri tu cel mai bun
Sper ca te-am ajutat!kiss

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Funditele reprezinta aprecierea castigata din partea altui utilizator al comunitatii. O fundita iti acorda 100 de puncte ce te ajuta sa urci in clasament. Dupa ce pui o intrebare cand intri sa vezi raspunsurile primite observi ca in dreapta fiecarui raspuns e o fundita. Dai click in dreptul raspunsului pe care il consideri mai bun si acel utilizator primeste fundita.

Punctele sunt cartea ta de vizita. Arata cat de implicat esti in comunitate.

NOname
| NOname a răspuns:

Punctele reflecta activitatea ta pe site. Acumularea lor te va urca in clasament. Iar "fundita" e acea medalie oranj (am observat ca ai deja unawinking ) si reprezinta raspuns castigator, adica cel mai bun, complet, folositor. Este un fel de rasplata, oferita celui care te-a ajutat cel mai mult. Poti sa afli mai multe la "Intrebari frecvente" in partea de sus al paginii. Succes! peace signwinking

P. S. Bine ai venit printre noi! big hug big grin

| Petronela a răspuns:

Buna! Fundita reprezinta raspunsul considerat castigator de persoana care a pus o intrebare.Aceasta(fundita)valoreaza 100 de puncte ajutand in rank.Acele puncte pe care le acumulezi nu faci nimic cu ele decat urci in rank si poti deveni expert TPU.

| PotHed a răspuns:

Salut
Trebuie sa raspunzi la intrebarile puse de alti cat mai bine astfel incat sa primesc asa zisa funda.
Punctele le faci cand raspunzi la intrebari iar daca raspunsul tau este cel mai bun, cel care a pus intrebarea iti va da 'Raspunsul castigator' (funda)