| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Sunt studentă în anul doi la FPSE din cadrul UAIC, la taxă, și intenționez să mă înscriu și la o altă facultate din cadrul altei universități în această sesiune de admitere. Aș dori să continui studiile la facultatea pe care deja o fac, tot la taxă, în paralel cu noua facultate la care doresc să mă înscriu la buget. Documentele originale se află însă la FPSE. Cum ar trebui să procedez în acest caz?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Legea spune ca documentele originale sunt obligatorii la facultatea pe care o faci la buget. Fiind in aceeasi universitate, mergi la actuala facultate si spune-le ce vrei sa faci si probabil iti vor da documentele pentru cateva ore sa le faci copii legalizate apoi le duci inapoi. Si cu copiile legalizate iti faci dosarul si te duci la admitere. Asta pentru ca ma indoiesc ca o sa ti le dea pe cele originale si tu sa lasi legalizatele acolo in locul lor. Dar vezi ce iti zice la secretariat

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Scuze, am vrut sa scriu "nefiind in aceeasi universitate"

2 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Încearcă să te informezi la FPSE.