| iubita23 a întrebat:

Buna tapu! As vrea niste sugestii, va rog! Nu stiu ce facultate sa urmez.nu-mi place chimia, fizica si la matematica nu ma descurc chiar foarte bine, sunt din apropiere de ploiesti, as vrea sa fac o facultate dupa urma caruia sa ma aleg cu un serviki bun sa pot sa-mi ajut parintii financiar, n-as vrea ca anii petrecuti in liceu sa fie in zadar, va rog niste sugestii, va multumesc

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Poti sa te duci la Facultatea de Drept,Facultatea de Litere,Psihologie,Medicina(la care ai nevoie de chimie), ASE, Jurnalism.

9 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Relatii Externe sau SNSPA scrie pe tine. Daca nu pricepi la limbi straine, du-te la SNSPA, ies bani bunicei de la slujbele pe care le poti urma prin asta.

| Flav a răspuns:

Nu ma mir. Esti fata. Unde se duc majoritatea: Facultatea de Litere, jurnalism, psihologie sau ASE.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Poți da la Drept, Psihologie, Litere, Teologie, Filosofie, Jurnalism, Geografie, Educație fizică și Sport, Istorie, iar dacă ai aptitudini, poți alege dintre Facultatea de Muzică și Teatru.
Baftă!

| Takocska a răspuns:

Dc numa funda vanati si si la medicina ii chimie si fizica sa nu crezi ca nu

| DomineRex a răspuns:

Nu stiu daca esti barbat sau femeie, dar daca nu stai prea bine cu stiinta poti merge la o facultate de sport, iar daca te pui pe treaba si faci sport la o sala devii antrenor si daca te pricepi poti castiga destul de bine, daca esti femeie apuca-te de fitness si din nou daca iti dezvolti corpul frumos si te pricepi poti castiga lejer peste 1000 de euro in sus.

| ღMyrunaღ a răspuns:

Doctoria. In primul rand la facultate intri pe medicina. Acolo poti sa-ti alegi ortodont sau doctor. Ortodont= om care se ocupa cu punerea aparatului dentar. Funda?

| estrella123 a răspuns:

Poti deasemnea sa faci facultatea de litere (daca iti plac limbile straine si romana)big grin

| estrella123 a răspuns:

Poti de asemenea sa faci facultatea de litere.big grin

| estrella123 a răspuns:

Facultatea de Litere big grin