| moonieeeee a întrebat:

Buna!
Te poti transfera la alt liceu si alt profil la sfarsit de clasa a XI a? Adica sa termini anul scolar la liceul tau, si sa incepi clasa a 12 a la cel la care te ai transferat?

Răspuns Câştigător
| mitenka a răspuns:

Este posibil, da. vorbește cu secretariatul

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu!
Transferurile intre licee sau la alte profile se pot face NUMAI la inceput de an scolar, cu 2-3 saptamani inainte (d ela mijlocul lunii august PANA incepe anul scolar cel nou), cand deja situatia scolara este incheiata si evident poti sustine examene de diferenta la noul profil.

Transferurile in clasa a XII-a sunt intotdeauna la risc de refuz, fiindca este an terminal.