| Daria9922 a întrebat:

Tocmai am luat Bacalaureatul și m-am gândit să încerc la Universitatea Dimitrie Cantemir din Tg. Mureș (Facultatea de Psihologie și Științele Educației) Cei de la universitate mi-au spus că pe lângă dosar, admiterea constă și dintr-un interviu. Știe cineva ce fel de interviu e și din ce constă? Eu nu găsesc nicaieri. Mulțumesc!happy

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Interviurile alea de obicei is mari vrajeli numa asa ca sa para si ei o facultate serioasa ca mai au altceva pe langa dosar. ITi pune intrebari simple, de multe ori de ce vrei sa studiezi psihologia, ce latura te-ar interesa si din astea, nu e ceva sa-ti bati capul.