| PandaGirl a întrebat:

A venit verisoara mea in vizita si a avut test la franceza. I-a dat un ex de tradus si nu stie daca a tradus bine "une B. D." in limba romana.Si eu am facut franceza dar a trecut ceva timp asa ca in mare parte am uitat. Daca puteti sa o ajutati primiti fundita big grin

7 răspunsuri:
| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Inseamna o revista de aia( benzi desenate B. D)

| Ralux a răspuns:

Da, a scris bine, sper sa ia un mare 10! Succes in continuare! Numai bine!

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Une B. D = une bande dessiner, care inseama o banda desenata( benzi desenate). am avut si eu la fel in clasa a5a oh go on
Daca a scris asa inseamna ca a facut corect!winking
Bye

| remusbb a răspuns:

Une B. D inseamna un cd

| ArT_2528 a răspuns:

B. D parca insemna banda desenata (reviste cu benzi desenate stii tu.) deci
"une B. D" cred ca inseamna o banda desenata depinde de contexbig grinbig grinbig grin

| mihaela999 a răspuns:

O banda desenata!

| xoxxxoooxo a răspuns:

Buna!
A scris bine.
Une B. D. Inseamna o revista cu benzi desenate
Adica benzi desenatebig grin
Sper ca te-am ajutat!