| Anaoi28 a întrebat:

Buna TPU!
Aceasta este prima data cand imi creez un astfel de cont si as avea o intrebare destul de importanta pentru voi.
As vrea sa dau la drept in Craiova, eu fiind foarte aproape de acest oras, insa nu stiu daca este cea mai stralucita alegere. Am auzit ca aici, daca nu dai bani, nu iei examenele. Foarte multi colegi de-ai mei mai mari, care au terminat anul trecut sau acum 2-3 ani, spun acest lucru. Nu stiu daca pot sa merg in alta parte, asa ca daca mi-ati putea oferi parerea voastra m-as mai linisti putin.
Aceleasi lucruri le-am auzit si de pe la profesori, iar eu nu prea am alta optiune pentru viitor. Pe de alta parte, alti profi de la scoala mea au terminat la Craiova facultatea si nu s-au plans. Daca aveti mai multe informatii, as dori sa ascult si parerea voastra. Daca sunt dintre voi studenti la Craiova sau daca ati terminat acolo vreo facultate.
Mentionez ca acum am terminat clasa a 11-a.
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Faza cu bani pentru a trece examenele e partial adevarata in TOATE facultatile. Daca te intelegi bine cu profesorul si vede ca nu ai frica de el, o sa te trateze ca atare.

| Anaoi28 explică (pentru Mirel4412):

Multumesc!
Stiu ca as aeste peste tot, insa multi spuneau : fie ca stii, fie ca nu stii ceva, tot nu treci daca nu dai bani.
Multumesc iar ca mi-ai acordat din timpul tau.