| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
ajutati-ma plizz
200g de apa luata la temperatura de 10 grade celsus se icalzeste pina la temperatura de fiebere. ce masa de petrol lampant a fost arsa? pierderele de caldura se neglijeaza. q(petrol.lampant)=46. 10la a6 J/kg)
plizz, dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| aladinbeci a răspuns:

NoSUno, ti-am trimis un mesaj cu niste informatii care sa te ajute. Dupa parerea mea, ar trebui sa ti se dea in problema si caldura specifica a apei. Ma bucur daca te-am putut ajuta cat de cat. Verifica rationamentul meu.