| Șteff_Ștefan_1993 a întrebat:

Ajutati-ma sa inteleg si eu ceva,va rog din suflet!
De exemplu daca imi da o harta,si imi spune sa aflu numele oraselor marcate cu numerele 1, 2,3,4,5...eu dupa ce le cunosc? cum le cunosc? Ca nu stiu absolut deloc chestiunea asta..mereu in teza la Geografie luam 4..va rog ajutati-ma cu un raspuns, ajutati-ma sa pricep!

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu e clar enunul tu. ncearc s repei. S concepi un alt text.S fii mai explicit asupra a ceea ce vrei s tii. Eu nu pricep ce e cu aceast enumeraie.

| Mayflower a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te orientezi si sa-ti dai seama cam pe unde se afla respectivul oras... Ar trebui oricum ca inainte de teza/lucrare sa ai o harta in fata si sa inveti/memorezi cat de cat locul unde se afla cele mai importante orase.