| WickeDssick a întrebat:

Bună TPU!

Am absolvit doar clasa a9a la liceu, in a10a am rămas repetent din anumite cauze neimportante, motiv pentru care am abandonat școala si m-am angajat. Au trecut câțiva ani dar acum imi doresc foarte mult să-mi continui studiile, la seral sau fără frecvență. Nu știu exact care-i diferența și in ce constau.
As dori sa imi explice cineva detaliat cum este posibil asta, cand pot reincepe cursurile, cat timp va dura (atat orele zilnic, cat si per total absolvirea liceului), pot continua de unde am rămas sau trebuie sa o iau de la început, etc. DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai depășit vârsta de 18 ani?

| Parker_Kip_1997 a răspuns:

Din cate stiu, seral exista doar pentru clasele a 12-a, respectiv a 13-a. Pentru a 10-a, nu cred ca exista mai mult ca sigur pentru ca este din invatamantul obligatoriu.