| Maya62 a întrebat:

Bună TPU! Am dat bacul anul acesta și am luat 6, terminând profil real, și efectiv chiar nu știu unde aș putea intra cu media aceasta... m-am gândit la facultatea de biologie, administrație, geografie. m-ar interesa dacă aș putea intra măcar la taxă, dacă nu, câteva idei, mă stresează situația asta... precizez, facultățile din București

2 răspunsuri:
| DaFrateEuSunt a răspuns:

Pune mana pe carte, invata matematica/informatica bine, ia meditatii si da admiterea la AC. Daca iei peste 9 ai sanse sa intri la acea facultate. Nu te limita la o facultate la care sigur o sa intri.

Daca ai de gand sa ramai la nivelul tau de 6, atunci meriti sa intri la o facultate slaba.

| Yparisa a răspuns:

Cine te-a mintit că trebuie să faci o facultate? In cazul tau, nu ajuta, doar te tine pe loc încă 1-2 ani (până o sa decizi sa te lași). Daca nu poți lua o nota decenta la bac, care e așa ușor, ce sa faci la facultate? Geografia e cea mai inutilă facultate, mai bine te angajezi.