| MoisaVlad a întrebat:

Am in clasa 2 colege. putin duse cu capul si desi eu nu sunt de vina invatatoarea ma cearta pe mine, deoarece alea nu ma plac si vreau sa se razbune pe mine pentru ca le-am parat intr-o zi ( e invatatoare normal ca i plac fetitele cuminti chesti.). Ce sa fac sa nu mai pic de prost? Scuzati categoria. DAU FUNDA CELUI MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| DrAdrianaAlbu a răspuns:

Draga Vladut. Am vazut intrebarea ta si vreau sa iti dau un sfat din sufletelul meu fierbinte. Trebuie sa vorbesti clar cu acele doamne care te enerveaza, sa le spui ca aura ta are de suferit in urma acelor interventii verbale ale asa ziselor intelectuale. Tot ma mir, ma mir, ma mir, cat incape intr-un fir, il tot insir, il tot desir, tu te miri si eu ma mir. In concluzie, dintr-un singur raspuns poti deduce alte 10 variante de raspuns in functie din ce punct de vedere privesti. Iti poti intentionat perceptia la un moment dat pentru a privi lucrurile in favoarea ta in asa fel incat sa nu te raneasca ceea ce se intampla imprejurul tau. Tu trebuie sa creezi imprejurarile, nu sa fi influentat de ele. Inchipuieti ca viata ta este o pictura si fiecare zi este o pata de culoare pe care tu trebuie sa o alegi, nu trebuie sa te lasi influentat de altii. De jur imprejurul tau sunt forte fara limite si oportunitati fara de sfarsit.

1 răspuns: