| artemis09 a întrebat:

Am intrat la medicina generala anul I si voiam sa intreb daca stiti care este cel mai bun atlas de anatomie si cam ce alte carti mai trebuie sa cumpar? Voi primi o parte dintre ele de la biblioteca universitatii?
Multumesc anticipat! ^^

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din experienta mea cel mai bun atlas de anatomie este cel scris de Netter (http://www.callisto.ro/......e--i6772). In rest, nu iti recomand as cumperi carti in avans, fiecare materie are o bibliografie obligatorie si o vei afla la inceputul anului. Sigur ca poti lua carti si de la biblioteca. Nu le vei primi automat, mergi si ceri la imprumut sau la sala de lectura ce iti trebuie