| codita96 a întrebat:

Am la Anteprenoriala de facut un portofoliu care sa contina un argument( o pagina), o harta cu marcarea zonei in care are loc activitatea economica si estimarea cheltuierilor pana la limita de 50 de mii de euro!
Problema mea este ca nu stiu ce afacere sa deschid si de unde sa ma apuc si mai ales in judetul care mi-a cazut mie Botosani! Suma de start este de 50 de mii de euro!

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Cam mare suma. Poate in agricultura, ape minerale, turism.In agricultura, daca nu ai terenuri corespunzatoare, mai ai o sansa:un siloz, nu prea sunt in zona aceea.In turism, trebuie sa vezi oprtunitati.Sau sa iei legatura cu vreun baron local sau global sa-ti faciliteze ce l-ar interesa, gen Porumboiu.