| IustinaDevora a întrebat:

Bună TPU! Am lipsit două săptămâni de la școală și luni dau test la mate, mama spune ca ar trebui sa îi spun lui profu sa nu dau test pentru că am lipsit este adevărat va dacă îi spun scap de test? Va mulțumesc!

3 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Nu scapi de test de vreme ce profesorul tau a stabilit de dinainte data testului.
Ar fi bine sa nu te duci la test sau sa inveti mai bine la urmatorul test ca sa iti repari nota proasta.

| drimarona a răspuns:

Eu am foarte putini profesori care ar fi de acord, eu zic sa repeti si sa faci rost de lectii sau sa lipsesti din nou

| dullcat a răspuns:

Nu stim cat de adevarat e. Vorbeste direct cu profesorul.