| claudiax27y a întrebat:

TPU! Am nevoie de cativa oameni carora le-au placut volumele din seria jurnalele vampirilor. Poate unii care au citit si amurg.Care va placut mai mult? Filmele sunt mai faine? Fundita, nu uitati!

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

In legatura cu Twilight am citit toate cartile si am vazut si filmele si cel mai muult mi'au placut cartile. sunt superbe.
in legatura cu jurnalele vampirilor, serialele sunt frumoase dar parca arata prea direct cum ii ia sangele, cum e cu sangele la gura si toate cele. am avut si vise urate din cauza asta laughing.
cartile la inceput mi'au parut plictisitoare insa din momentul in care elena sa transformat in vampir mau atras mai mult, eram curioasa sa vad ce se intampla. cartile sunt total diferite de seriale! happy

| JustMe5930 a răspuns:

Eu am citit toate cartile Amurg inainte sa apara cel de-al doilea film.
De la jurnalele vampirilor am citit 6 carti pana acum. Serialul de la aceasta serie mi se pare o porcarie. Nu are nici cea mai mica legatura cu cartea. E total aiurea. Am vazut primul sezon, apoi nu m-am mai uitat.
Filmele Twilight sunt acceptabile.Adica, daca nu as fi citit cartile ar fi fost super, dar asa, nici ele nu se ridica la nivelul asteptarilor. Lipsesc multe detalii, unele chiar importante.
CONCLUZIEbig grinin seria asta mi-a placut ultima carte, zori de zi, iar din jurnalele vampirilor, primele 4 carti( a doua mai exact).
Cartile sunt muuuult mai bune decat filmele.

| LuLu246 a răspuns:

Hey eu am citit toata seria amurg si sincer la filme ramai un pic dezamagit findca unele chetii care sunt in carte mie mi s-au parut importante si n-au aparut si invers.

| dany7300 a răspuns:

Amurg luna noua, eclipse toate de stephanie mayer sunt foarte faine si filmele excelente. funda plzz