| Adrianuta a întrebat:

Buna TPU.

Am nevoie de un mic ajutor.

Puteti sa-mi spuneti va rog ce inseamna fraza asta:

A votre tour, evoquez les caracteristiques qui vous paraissent definitoires pour faire le portrait type des Francais.

NU E TEMAA!

FUNDA si VOT!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La randul vostru, evocati caracteristicile care vi se par definitorii pentru a face portretul francezilor.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Încerc să înţeleg că vrei să-ţi fie tradusă.
Deci...
Iar Dumneavoastră, încercaţi să supuneţi atenţiei ( să prezentaţi) elementele esenţiale ( caracteristicile) care vi se par a fi definitorii pentru a face portretul tipic al francezului.

| d33utza003 a răspuns:

La randu vostru, prezentati caracteristicile care vi se par definitorii pentru a face portretul francezilor tipici

| d33utza003 a răspuns:

Sau al francezeitongue