| udrişte a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor. Sunt din București și am nevoie sa găsesc o facultate care mai are locuri disponibile pentru sesiunea de toamna. Va rog ajutati-mă, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Mda, cei drept, era o mică şansă :)

Oricum, ce-am observat între timp este faptul că, la ASE au rămas locuri pe toamnă - dar sunt "cu taxă" :(
Vezi linkul oficial :
http://www.ase.ro/......202015.pdf

Toate cele bune!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa iti alegi tu facultatea? in functie de care te primeste? iti pierzi timpul aiurea

| udrişte explică (pentru suntserios):

Nu mai am alternative, iar părinții nu mă lasă să încerc la anul din nou la medicina
Aveam nevoie de ajutor și idei
Nu mă interesează ce facultate e acum având în vedere ca nu am intrat unde am vrut
Deci, știi vreo facultate care are sesiune de toamna? Mersi

| suntserios a răspuns (pentru udrişte):

Nu am de unde sa stii toate facultatile care au locuri libere sau nu. Intri pe site uri, suni, intrebi la cele care te intereseaza.

Si daca nu ai alta posibilitate faci facultatea doar sa ai o diploma? Mai bine lucrezi un an si incerci la anul.

| udrişte explică (pentru suntserios):

Asta încerc sa spun, părinții mei nu sunt de acord sa stau un an sa muncesc sau sa mă pregătesc pentru o admitere vara următoare ci am termen azi toată ziua sa găsesc o facultate, orice

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, şi ce propui?
Vrei să găseşti un FRAIER care să caute în locul tău? =))

Pui mânuţa şi cauţi pe site-ul facultăţilor din Bucureşti & verifici la care au mai rămas locuri pe toamnă :))
http://www.studentie.ro/....../index.php

https://www.google.ro/#q=facultate+Bucuresti

Toate cele bune!

| udrişte explică (pentru bursuc001):

Nu. Nu intenționam sa caute nimeni. Pe net nu s-a afișat nimic. Doar speram ca se va găsi cineva care deja e student și probabil are idee dacă mai sunt locuri.

| bursuc001 a răspuns (pentru udrişte):

Mda...
Hai să gândim LOGIC : Dacă "x" este student în anul 2 ( spre exemplu ), de unde să ştie dacă mai sunt locuri libere la facultatea "Y"?
Tocmai pentru că, la majoritatea facultăţilor, nu s-au afişat ( încă ) detalii despre sesiunea din toamnă; mai mult, nici NU-l interesează pe "x" dacă au mai rămas locuri!

Din PĂCATE, "argumentul" tău NU "stă în picioare" sad

Dacă întrebai şi tu despre o anumită facultate ( punctual ), atunci, probabil că aş fi verificat câte locuri erau disponibile şi câte s-au ocupat în vară happy
Așa, va trebui să cauţi pe site-ul facultăţilor din Bucureşti & verifici la care au mai rămas locuri pe toamnă...

O seară frumoasă!

| udrişte explică (pentru bursuc001):

Bun, dar dacă aveam șansă ca acel "x" a intrat abia anul ăsta și mă putea ajuta? Am încercat si eu, poate totuși era cineva. Nu este nimeni, asta e. Nu muream dacă întrebam.
O seara placuta!

| udrişte explică (pentru bursuc001):

Mulțumesc mult de tot!

| bursuc001 a răspuns (pentru udrişte):

Cu plăcere happy

| bursuc001 a răspuns (pentru udrişte):

Mda, cei drept, era o mică şansă :)

Oricum, ce-am observat între timp este faptul că, la ASE au rămas locuri pe toamnă - dar sunt "cu taxă" :(
Vezi linkul oficial :
http://www.ase.ro/......202015.pdf

Toate cele bune!