| CatNipples98 a întrebat:

am o intrebare care imi va afecta viitorul foarte mult, observ multa lume care imi spune sa fac facultatea, eu sunt la mate-info, info intensiv, insa am citit multe lucruri online, am observat joburi care nu mentioneaza ca trebuie neaparat sa am facultatea ca sa lucrez la ei, acum insa tot ma intreb, daca nu o sa fac facultatea cu ce o sa ma afecteze? Eu vreau sa devin programator, sincer am invatat mai mult de acasa decat voi invata de la scoala, daca cineva imi poate raspunde daca ma poate afecta cu ceva dau funda.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca stii sa faci programare, te poti angaja si fara facultate. Sigur, vei avea cam jumatate din salariul unui programator cu facultate, dar chiar si asa e un salariu mare care iti va sigura o viata fara griji. Important este sa nu te uiti ca colegul tau cu facultate castiga cam dublu facand aceeasi munca.