| RaulIndungi a întrebat:

Bună TPU, am o întrebare: eu acum am terminat a 9-a şi am trecut a 10-a la liceul X şi eu vreau să mă transfer la liceul Z până în ce dată pot face asta? e o dată fixă sau pot oricând în vacanţa de vară? FUNDĂ, mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| Xenya a răspuns:

Sper sa nu gresesc dar cred ca la inceputul anului scolar.

| RaulIndungi explică (pentru Xenya):

Până atunci pot? vreau un răspuns clar şi sigur, aş fi postat pe forumul edu, dar trebuie să-mi activeze administratorul contul, şi durează prea mult, şi mă tem că poate nu am timp. straight face

| Xenya a răspuns (pentru RaulIndungi):

Cel mai sigur lucru pe care poti sa il faci este sa te duci la repectivul liceu unde ai intrat si sa intrebi cand se fac transferurile.

4 răspunsuri:
| Danescu_Alin-Gabriel_1979 a răspuns:

Din cate stiu eu poti toata vacanta de vara sa te transferi. Insa nu astepta pana-n ultima clipa deoarece o saptamana ia doar sa aflii doar daca esti acceptat in acel liceu pana mai faci si cererea... funda?

| dolce977 a răspuns:

Toata idea este ca lizceul Z sa iti accepte dosarul, mergi acolo si intreaba daca te pot primi, daca da de ce nu ai duce dosarul si a doua zi, doasrul ti se va da mai rapid de la liceul X ..pana cand poti face asta ar fi pana in ultima saptamana de vacanta.ei te pot primi oricand ( din timpul vacanteti de vara) daca te acccepta!