| Ana6719 a întrebat:

Bună TPU!
Am o întrebare legata de admiterea la facultate.Am fost și m-am înscris la facultate iar după înscrieri,afisandu-se rezultatele,am aflat ca am fost admisa pe un loc la taxa. După a urmat perioada înmatriculărilor sau a confirmării locurilor, moment în care mie mi s-a cerut deja avansul din taxa de școlarizare.Mai apoi s-au afișat rezultatele de după inmatriculari unde m-am găsit pe lista la buget.Eu acum sunt la taxa sau la buget? Întreb deoarece dacă ar fi fost șansa să avansez în lista după inmatriculari și sa întru la buget de ce mi-au mai cerut avansul pentru taxă?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Tocmai ca să vadă dacă te înscrii sau renunți.
O vei putea recupera.

| adryang78 a răspuns:

Ești la buget. Felicitări! happy
Avansul ți se returnează.

| Cipi1212 a răspuns:

Probabil ai avansat pe listă și ai trecut la buget.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca 1 sau 2 care erau deja inscrisi s-au retras deja din cei care erau la buget si au ramas locuri libere, ceea ce a facut ca tu sa urci pe locul liber ramas la buget. Felicitari!

PS va trebuii totusi sa confirmi cu secretara la ce esti, fiindca uneori se mai fac greseli umane, de redactare.