| christina1370 a întrebat:

Buna TPU happy
Am o intrebare legata de admiterea la liceu 2010. Am o cunostinta care ar trebui sa treaca acum clasa a IX-a si nu apare pe nicio lista. A terminat, nu cu o medie f mare. dar oricum.
Ce credeti ca s-a intamplat? Ati patit asa ceva. Si asta ce inseamna, ca nu a intrat la niciun liceu?
Pe primele liste, alea cu scoala de unde a fost si media, aparea, pe astea de admitere, nu apare- nici la intrati, nici la respinsi. Ce sa fie?

Răspuns Câştigător
| sssss a răspuns:

Poate s-a inscris la un liceu vocational(cum ar fi sportiv, educator-invatator etc) unde se dau probe si elevul stie daca a intrat la liceul respectiv in functie de rezultatul la acele probe.Atunci nu apare pe listele de repartizare. Sper ca ti'a fost de folos raspunsul!:*

7 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Poate apare pe listele de la scoala de unde este. Daca nu, ia legatura cu conducerea scolii si intreaba ce s-a intamplat. Vezi poate apare printre cei nerepartizati. UIta-te pe nettongue

| Petronela a răspuns:

Daca nu apare inseamna ca nu a fost repartizata si va fi repartizata in a 2 a etapa

| VITALUL a răspuns:

Incerca urmatorul link si la optiunea: Caută pe lista de: alegi nerepartizati si daca iti apare acolo inseamna ca nu a fost repartizat, iata linkul: http://admitere.edu.ro/2010/advSearch/

Incearca asta si daca nu merge inseamna ca la completarea optiunilor de inscriere la liceu care sau efectuat in sc nu a fost corect completate optiunuile.

Bafta!

| EmySweety a răspuns:

Daca apare doar pe lista canditatilor, s-ar putea ca prietena ta, din lipsa de optiuni... sau pentru ca a pus un numar prea mic de optiuni, a ramas "pe afara". Erorile pot aparea mereu asa ca mai bine ar fi sa vorbeasca cu cineva de la fosta ei scoala, poate ei stiu ce s-a intamplat.

| christina1370 explică:

Nu apare nici la repartizati, nici la nerepartizati.

| dixx a răspuns:

Poate va fi la repartizarea a II-A :]

| adryano_1099 a răspuns:

Daca nu apare ins ca nu a fost repartiza la nici un liceu si sa ia legatura cu sc unde invatawinking