| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare legata de transfer scolar gimnazial (clasa a VII-a): Cum pot sa fac un astfel de transfer catre clasa a VIII-a, daca scoala la care vreau sa ma transfer nu are locuri libere?
Am auzit ceva de genul "loc special" de la ISJ. Daca stiti mai multe va rog sa-mi spuneti.
Multumesc mult tuturor! Ofer fundita pentru raspunsul exact si relevant.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In caz ca clasele sunt cu numarul maxim de elevi transferul se poate face numai cu aprobarea ISJ, asa ca va trebui sa faci o cerere in acest sens.

| AcelasiMereu a răspuns (pentru Ioandelasal):

Deci ar trebui sa merg la ISJ si acolo le spun scoala de provenienta si scoala unde vreau sa ma transfer, iar ei imi vor da cererea instant? (merci oricum de raspuns)

| Ioandelasal a răspuns (pentru AcelasiMereu):

Nu stiu cat de repede o sa-ti dea raspuns de la ISJ dar nu cred ca pe loc.