| Rox1234 a întrebat:

Am o intrebare pentru studentihappy daca m-am inscris la un curs facultativ de o limba straina si desi e trecut pe fisa de inscriere semestrul acesta, semestrul 1 nu am facut si am renuntat la el pe parcurs si nu ma prezint la examen, ma va afecta la medie? Acea restanta va fi luata in calcul? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Bună! Dacă e curs facultativ (nu opțional), poți renunța la el fără nicio consecință asupra mediei tale și nu vei fi obligat să susții acea restanță nicicând.

2 răspunsuri:
| Ursulet2019 a răspuns:

Buna! Da, va fi luata in calcul si va trebui sa dai examenul si sa l iei in cele din urma pentru a promova.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Orice curs facultativ devine obligatoriu dupa inscriere si trebuie sa dai examen.