| ȘtefiȘtef a întrebat:

Am o problema.Anul acesta trec in clasa a cincea si as vrea sa ma mut cu o colega (eu stau cu un baiat). Numai ca Nour( baiatul) are niste...problemute. Parintii lui au murit( tatal lui cand era mic, iar mama la 6 ani) si a ramas cu bunicii. El e colegul meu de banca dintr-a doua si bunica lui considera ca sunt un inger intrat in viata lui ( sa nu radeti, e serios!). Nu stiu ce sa fac...Sa raman cu Nono? Sau sa ma mut cu aceea fata? Ms anticipat si ofer fundita. Va rog, numai raspunsuri serioase si motivate! Multumesc frumos.
P. S:

Răspuns Câştigător
| RockaruL a răspuns:

Ramai cu el.Credema ca pentru el tu insemni foarte mult.Ii esti o buna prietena si sunt sigur ca ii vei fii in continuare! Esti printre oamenii care i-au alinat cu adevarat tristetea... sad
P.S.-Suntem colegi de clasa deci stiu ce spun

12 răspunsuri:
| ȘtefiȘtef explică:

Toate raspunsurile au fost bune, mi-e greu sa aleg...va voi da in orice caz la toti voturi :X

| justme97 a răspuns:

Dupa parerea mea ai tot dreptul sa stai cu cine vrei tu
daca te muti de langa acel baiat o sa fie foarte dezamagit asta e sigur dar trebuie cateodata sa ne gandim si la binele nostru tu no sa poti sta cu el in banca pana in clasa a 12 a va trebui sa se obisnuiasa sa si faca si alti prieteni
chiar daca o sa hotarasti sa nu mai stai cu el in banca asta nu inseamna ca nu puteti ramane la fel de apropiati
succes :X
ps:faci cum ti se pare mai binehappy

| Buterflyy a răspuns:

Ramai cu el se v.a simiti prost dupa si s.ar supara rau. si cred ca ti.arparea rau daca s.ar supara rauhappy
si mai bine poate sa stea fata aceea in spatele tau si sa fiti colege. apropae de banca cum se spune.
funda?big grin

| deea98 a răspuns:

Auu! Ce situatie dificila:[. Eu zic ca, daca chiar vrei sa ajuti pe cineva, cel mai bine ar fi sa ramai cu el. Pune-te in situatia lui. Tu cum te-ai simti? Cu acea colega a ta poti sta mai mult in pauze, ori pe acasa. La ore, cel mai bine ar fi sa stai cu el in banca. Iti dai seama cat bine ii faci?

Acesta este sfatul meu, tu faci ce vrei:].

| HinoKahoko a răspuns:

Si eu am avut o situatie asemanatoare. ai mai multe variante. 1. Ai putea continua sa stai cu Nono iar colega ta sa se mute mai aproape de tine 2. Sa-i spui direct de intentile tale lui Nono, cred ca va intelege 3. Oricum cred ca dirigintele o sa va mute 4. Ai putea pur si simplu sa te muti fara sa spui nimanui 5. Continui sa stai acolo si rezisti, nu e sfarsitul lumii 6. il rogi pe nono sa te lase sa stai cu colega aceea de cateva ori si el sa se mute cu altcineva si mai incolo mutarea va deveni definitiva

| alecsaaa_4214 a răspuns:

Parerea mea e sa stai tot cu el in banca... daca tot zici ca ai stat dintra 2, eu zic ca nu are rost sa te muti.Cu acea colega poti sa vorbesti si in pauze happy...dar totusi ramai cu el in banca pentru el dupa parerea mea te considera ca o sora
pwupicei:*...

| s2007 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa stai cu baiatul respectiv.Cu prietena ta poti sta si acasa, ba chiar si in timpul pauzelor.In schimb, cu el.cateva ore poti rezista.In plus, cu prietena ta o sa gasesti subiecte de discutie cam tot timpul si asa nu vei putea fi atenta la ore.In schimb,daca el e mai linistit, o sa iti fie si tie mai usor, o sa fii mai atenta la ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu vrei sa te muti cu acea colega nu e nimic rau dar totusi tine legatura cu baiatul pentru ca s-ar simti prost daca te muti asa pur si simplu.el trece si a trecut printr-o perioada grea dar nu e nevoie sa stai cu el din obligatie ci doar sa-i fii prietena.intelege-l si tu pe el poate el vrea sa te cunoasca si nu e rau sa mai ajuti pe cineva chiar deloc.ar fi bine sa faci cum vrei (sa nu te simti obligata) dar ramai alaturi de el, are nevoie de cineva.ii vei explica si va intelege.nu e o tragedie si dupa ce ii vei spune ca ii vei fi alaturi se va simti chiar mai bine. Sper ca te-am ajutat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Cei de aici ţi-au dat o mulţime de soluţii, toate bune şi motivate. Gândeşte-te bine la cine ţii mai mult, la Nono sau la colega aceea şi ia o hotărâre. Succes!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ O să-ţi fie de folos!
Vă invit pe toţi!

| ๔ღILoVeRaPღ๔ a răspuns:

Lays vorbesti ca cea mai mare pitipoanca.

| mirunicascumpica a răspuns:

Ramai cu el, va fi ranit.

| Lays_6124 a răspuns:

= ] Euu sinceraa sa fiiu itsii sugerez sa ramai cu acel baiat pan la urma ce ai de pierdut? :] Daca bunicul lui te lauda atunci e de biine :]
= ] Oricum. Doar nu estii lesbii nu :]] Sper ca nu :]] Doamnee La ce ma gandesc si eu :]
= ] Sii eu stau cun Baiath si nu-i chiar asa de raw fiindca pot sal bath :]]
= ] Decii eu te sfatuiesc sa ramai in banca cu acel baiat. Cu prietena ta poti vorbii in pauza;]
= ] Sii noua dirigaa. ne zice ca sa nu stam fethee cu fethee findca noi suntem bune prietenee! Sii ne spoonem la teste :];]
=. Decii ramai cu acel baiat :] Baftaa :*