| anonim_4396 a întrebat:

Am pierdut un manual primit de la scoala si ma intrebam ce mi se poate intampla la sfarsit de an.

10 răspunsuri:
| Skiller1997 a răspuns:

Te pune sa-l platesti
sau sa te duci sa iei altul

| ILoveYou1102 a răspuns:

Dacă află profesorul, il platești

| Glimoire a răspuns:

Daca sunt multe persoane care stiu ca ai avut manualul si stie si profesorul esti obligat sa-l platesti, daca nu, spui ca nu ai primit laughing

| TePwp a răspuns:

Va trebui sa cumperi unul nou de la aceeasi editura cu cel pierdut sad experienta personala

| Florian000 a răspuns:

Uni de la mine din clasa au uitat manualul de desen si nu l-au mai predat si nu au patit nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa platesc doar valoarea manualului sau pe langa valoarea acestuia trebuie sa platesc un fel de amenda?

| AFR81 a răspuns:

Stai linistit, eu in fiecare an aduceam mai putine manuale pentru ca, in clasa a 10-a sa nu ma mai obosesc si sa pastrez absolut toate cartile. Nu am patit nimic. Nu-i foc daca n-ai un manual.

| mariutza123 a răspuns:

Buna!
Nu o sa ti se intample nimic, deoarece nici eu nu am acut toate manualele si am profesori foarte severi. ma gandeam ca trebuie sa platesc acele manuale, dar din fericire le-am dat pe cele care au ramas si nimic altceva. happy

| dodo1530 a răspuns:

Ori vei plati pentru el, in jur de 10-15 lei, ori va trebui sa il inlocuiesti, dar nu neaparat cu exact acelasi tip de manual

| Barbu_Robert_1994 a răspuns:

Le dai la gramada si ai scapat... experienta persolala FUNDA