| Wayrapa a întrebat:

Am si eu asa o intrebare sunt clasa a 9. imi place chimia, matematica, ed.fizica,ed.civica si fizica. in ce domeniu pot sa ma duc sa invat. ce profesie sa-mi aleg?

3 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Cel mai bine ar fi mate-info si te faci informatician.
Profesor la oricare din materiile alea.
Laborant.

Cam atat, dar eu zic sa faci ceea ce crezi ca ti-ar placea, nu te lasa influentat de materiile preferate happy

| toxik a răspuns:

Poti sa faci posliciala.iar daca esti pe mate-info ai putea sa te orientezi in domeniului calculatoarelor.thinking asta daca iti place si informaticahee hee. daca esti in liceu de pedagogic ai putea sa dai la facultate sa iesi profesor/profesoara.happy. crede`ma ca sunt usoare acestea in clasa 9a. dar mai tarzicu daca nu inveti la timp nu iti vor mai place happy

| Denisa_7218 a răspuns:

Medicina