| IamTitanum a întrebat:

Buna TPU am si eu cateva intrebari, ce e drept pentru la scoala, dar oricat m-as concentra la ele nu le pot da de cap, deci poate ma ajutati cu un raspuns, dau vot la toti care raspund si logic funditaaa
Cum putem găsi un reper fix într-o lume în mişcare?

ž Cine a fost Rene Descartes? De ce considerăm foarte importantă contribuţia lui Descartes la dezvoltarea matematicii?

ž Cum se aplică în practică elementele de calcul pe care le putem efectua într-un sistem de coordinate carteziene?

B. Găsiţi exemple / compuneţi probleme care să justifice exprimarea „Descoperirea sistemului de coordonate carteziene a făcut posibilă algebrizarea geometriei".
Multumesc muult si da stiu ca TPU nu e site de teme happy

2 răspunsuri:
| IamTitanum explică:

Va rog raspundeti ca dau funditaaa si vot

| Anonim1112 a răspuns:

Esti cumva de sf vasile ploiedti de la cls a VII-a B?