| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Am fost anuntata ca la mine in clasa nu se da premiul I (sunt la liceu). Este posibil?

Răspuns Câştigător
| May2001 a răspuns:

Da. Se poate. Sunt licee/scoli la care daca nu ai peste o anumita medie nu iei premiu. La mine de exemplu daca nu ai peste 9.5, chiar daca esti primul din clasa nu iei premiul I sau daca nu ai peste 9 nu iei nici macar mentiune. Deci depinde cum e la scoala ta. Dar sa stii ca mai ales in liceu nu conteaza neaparat acea bucata de hartie care ti-ar da-o la safarsit de an, conteaza ce sti! Bafta in continuare!

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca sunteti o clasa slabuta si nimeni nu are media necesara pentru a lua locul 1, este posibil. Depinde de politica liceului.

| RAMSES123 a răspuns:

Da, daca nu sunt medii destul de mari.