| violetaggabr a întrebat:

Buna TPU, am și eu o întrebare. Anul acesta am examenul de Bacalaureat si nu m-am pregătit așa de bine.
Dacă merg la Română, iau nota de trecere si la celeilalte nu mă prezint, pot să dau examenele la celelalte două materii in toamnă?
Cum funcționează mai exact? Trebuie sa merg sa depun ceva, sa semnez ceva ca vreau sa dau doar la celelalte doua? Se întâmplă ceva daca nu ma prezint?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate.
La urmatoarea sesiune vei solicita sa-ti fie recunoscuta nota de la romana (bineinteles daca obtii cel putin 5).
Parerea mea este ca ar fi bine sa te prezinti la toate materiile, poate ai noroc si vei reusi. De asemenea va fi si un antrenament.