| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare. ieri adica vineri unu de la mine din clasa sa luat de mine fara sa ii fac nimic ma injurat de familie la jignit etc eu m-am dus si i-am spus lu diriga exact cum ma injurat el. diriga a zis ca marti sa merg in sedinta lor nu stiu cum ii zice. ce poate sa imi faca daca nu am avut probleme pana cum? va rog dati'mi un raspuns.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate la consiliul profesoral, o sa discute cazul si cred ca ai fost chemata pentru a spune cum s-a intamplat. Nu cred ca este vorba de tine ci de cel care te-a injurat, acela poate fi pedepsit. Numai bine!

1 răspuns:
| wintermee11 a răspuns:

Nu ai pentru ce te teme.ai facut bine ca i.ai spus dirigintei. Orice abatere de la disciplina scolara trebuie pedepsita, altfel babuinului i se v.a urca la cap, plus ca.ce sa vezi.peste noapte vor aparea alti si alti babuini care.i va copia comportamentul.asta in cazul in care nu faceai ce trebuie.Bravo!