| nonameXD a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare pentru toti care sunt la licee de arta pe profilul arte plasticebig grin ce materi noi apar in clasa a 9 si ce materi se vor scoate in clasele 10, 11, 12?
mersi

1 răspuns:
| 37celsius a răspuns:

Depinde de sectia in care esti. daca esti la arhitectura, ambiental, design grafic din a 11-a se scot: bio, fizica, chimie. Daca esti la pictura, desgn vestimentar: se scoate alea plus matematica. Dar abia din cls a-11-a in rest sai program normal ca le restul scoliilor cu exceptia la ce tine de specialitate. Daca mai ai intrebari poti sa imi trimiti msg