| DaniDani1212323123 a întrebat:

Se poate da la contestatii la bac inca 30 de sutimi pentru a lua un 5? Deoarece eu am luat 4, 70 la bac desi din calculele mele facute acasa nota era in jur de 5, 6. Si nu stiu ce sa mai fac. Sa depun sau nu contestatie?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi face Contestaţie deoarece NU prea ai nimic de pierdut ( BAC-ul oricum l-ai picat )!
Evident, există şi riscul ca nota să-ţi scadă şi mai tare, dar, oricum, va trebui să dai examenul şi în sesiunea de toamnă - dacă acum nu ţi se măreşte media la 5 :)

Eu zic să FACI Contestaţie!

Vezi că AZI, între orele 12-16, se depun Contestaţiile - vezi "Calendarul" de la linkul oficial :
http://subiecte2014.edu.ro/......C_2014.pdf

Toate cele bune şi SUCCES!

| DaniDani1212323123 explică (pentru bursuc001):

Si contestatiile se vor depunde la liceul de unde provii sau unde ai dat examenul de bacalaureat?

| bursuc001 a răspuns (pentru DaniDani1212323123):

Contestaţia se depune la Secretariatul liceului de unde provi ( cel pe care l-ai absolvit )!

3 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Dar ai grija, ca daca te duci la contestatii, si nu iei macar 50 de sutimi in plus, nu ti se va adauga.