| Cryss29 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare stie cineva daca faci contestatie la examenul de licenta scris (prima proba)ti se poate scade nota? sau ramane aceeasi daca este mai mica.Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Evident ca nota poata ''merge'' in ambele sensuri. Poate creste la fel cum poate scadea. Noua nota, dupa contestatie, va fi valida insa doar daca diferenta dintre nota originala si noua nota data de comisia speciala e de minim jumatate de punct.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate si scadea nota, prin decizia comisiei de analiză şi soluţionare a contestaţiilor care sunt definitive.

| oODonViperOo a răspuns:

Da.Gandeste-te bine si calculeaza-ti inca odata punctajul la ce stii ca ai facut corect. Daca nu esti sigur atunci mai bine nu depunde, s-ar putea sa iti scada nota.