| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.As avea si eu o intrebare legata de jocul conquiztador.Astazi,un utilizator m-a injurat si mi-a vorbit urat, dupa care mi-a interzis chatul timp de 2 zile.Si totusi eu nu i-am zis nimic, nu l-am injurat sau alte chestii de genul. I-am dat si eu interzis la chat si dupa cateva ore nu mai era interzis.Cum a facut? Ideea este ca ma enerveaza faptul ca m-a interzis pe chat fara nici un motiv.cum fac sa scap de lucrul asta plz? fundita big grin

Răspuns Câştigător
| DiDi a răspuns:

A fost în timpul jocului, sau pe main chat?
Dacă a fost în timpul jocului, e posibil să fi luat ban de la robot. Robotul acela detectează anumite cuvinte şi da ban până la ora 6:00.
Dacă toată povestea s-a întâmplat pe main chat, e probabil să fi luat ban de la un moderator sau administrator ( jucătorii nu-şi pot da ban între ei, tu poţi să treci un jucător doar la tăcut - să nu mai vezi ce scrie - şi interzis - să nu mai primeşti nici un mail intern de la el. Dacă crezi că ai fost nedreptăţită luând ban pe nedrept, trimite un mail intern la mosaic - administratorul site-ului - şi explică-i ce s-a întâmplat, împreună cu data, ora şi numele jucătorului care te-a jignit. Pentru a trimite un mail intern, du-te pe pagina principală şi sus, ai " Căsuţa poştală ". Dai click acolo şi pe " Trimitere ".
Dacă ai orice nelămurire legată de joc, trimite-mi un mesaj şi sunt bucuroasă să-ţi explic.

Sper că te-am ajutat!happy

2 răspunsuri:
| Zzzo a răspuns:

Cred ca el ti-a dat tie Spam sau Report Abouse crying sorry for u

dar acolo cand intrii pe conqui trebuie sa-ti apara ceva de genu,, vorbeste cu administratorul'' sau,, administrator'' adica nu mai stiu sigur poate cand intrii in joc si dai acolo si ii trimiti un msj privat administratorului in care ii zici ce ti s-a intamplat si dai numele utilizatorului tongue

SUCCES

| robert1239 a răspuns:

Poate tipul era moderator sau ceva de genul.Nu poti scapa.Si in niciun caz ca un jucator normal nu ii puteai da interzis la chat.