| MamaOmida69 a întrebat:

As avea si eu o nelamurire. Tocmai s`au afisat rezultatele de la avealuarea nationala iar eu la romana am luat 8. Intrebarea mea este daca aceasta nota ma va afecta cu ceva findca eu vreau sa mer la profilul filologie. Adica, mai exact, va conta acolo la liceul la care ma inscriu mai mult nota la evaluarea de la romana decat media totala de admitere?

Răspuns Câştigător
| perfectlygood a răspuns:

Nu conteaza.Adica in afara de medie, nu conteaza.Important e sa ai medie buna. Oricum, au fost note foarte mici la examenele astea(si eu sunt a VIII-a) si o sa se intre la liceu cu medii mai mici decat in anii trecuti.

2 răspunsuri:
| Ropidox a răspuns:

Nu nu are nici o legatura! Pentru ca de aceea se face media! Indiferent de liceul si profilul la care te duci! Important este sa ai media destul de mare! Sper ca te-am ajutat suficient! Pentru mai multe detalii, anunta-ma printr-un mesaj privat.

| Deliciouscupcake a răspuns:

Nu cred ca va conta, depinde cat ai luat si la matebig grin