| anonim_4396 a întrebat:

TPU! happy
As dori sa cunosc parerea voastra in legatura cu doua facultati :
1. Facultatea de Drept si 2. Facultatea de Istorie.
La drept, din cate stiu, daca nu ai pile nu prea reusesti mare lucru, iar eu nu am. Istoria m-ar atrage mai mult dar ce pot iesi? Un amarat de profesor care se chinuie sa-si duca zilele cu un salariu de toata jena. Dar am auzit ca un profesor universitar castiga ceva mai bine. Ca si debutant am inteles ca incepe de la 35000, iar asistentul universitar undeva la 2400. Din ce am cautat pe net. Insa, as vrea sa stiu si opiniile voastre deoarece mai am un an la dispozitie sa ma hotarasc la ce facultate sa merg si stiu ca vreau la una din cele doua, dar nu ma pot decide care e "aleasa".
O parere din partea voastra ar fi mai mult decat binevenita. Multumesc!

1 răspuns:
| Goia_Aurelian_1997 a răspuns:

Eu zic sa mergi la istorie, faci facultatea si daca inveti bine poti ramane in facultate ca Profesor Universitar si sa tot avansezi. Succes!