| Mirrre a întrebat:

Buna TPU..as vrea sa dau la facultatea de psihologie.ce pasi trebuie sa urmez si cati ani tine facultatea, si cati ani tine masterul?

Răspuns Câştigător
| lizucalisuca a răspuns:

Depinde de universitatea la care vrei sa aplici. La unele se da examen de admitere iar la altele se intra doar in baza dosarului. Pasii ar fi sa mergi sa sa platesti taxa de inscriere, sa depui actele (in cazul in care se da admitere sa te inscrii la examen si apoi sa dai examenul) si sa astepti rezultatul. In cazul in care vei fi admisa ti se va spune pana la ce data trebuie sa mergi sa te inregistrezi si dupa caz, sa platesti taxa. Facultatea dureaza 3 ani iar masterul inca 2. Succes!

1 răspuns:
| Alecsandra95 a răspuns:

Facultatea dureaza 3 ani si masteratul 2 ani. happy iar in legatura cu pasii: dai bacul ( pe care il si iei cu nota destul de mare:d ) si apoi mergi la facultatea de psihologie sa-ti depui actele. happy