| Sabiina a întrebat:

As vrea sa ma hotarasc la ce facultate sa dau, dar nu sunt deloc decisa. Ma gandeam la medicina veterinara in cluj, chiar cred ca asta mi s.ar potrivi cel mai bine. Oricum mai am timp mult (sunt in clasa a 10a), dar cred ca niciodata nu e prea devreme pentru a-ti croi drumul in viata. Imi poate spune cineva din experienta proprie cum e la mv? Multumesc anticipat. Si mai am o intrebare: stiti cumva vreun test de orientare profesionala(care sa nu iti ceara bani sau ceva la sfarsit pentru a afla raspunsul)? Am cautat pe net dar nu am gasit. Multumesc din nou si o seara faina big grin

3 răspunsuri:
| Loredana123 a răspuns:

Eu zic sa iti iei decizia pentru ce crezi ca esti facut, ce intelegi cel mai bine si ce ti-ar place sa faci. Adica daca faci o facultate sa o faci cu drag. Pe net mai exista teste pentru consiliere vocationala. Fa maxim 2 +ce crezi ca ti s-ar potrivi tie. Sper ca te-am ajutat.