| Diana_Gherghely_1995 a întrebat:

Buna TPU? As vrea sa ma lamuriti cu ceva. daca puteti.Eu acum am terminat clasa a 8 a, si m-am inscris la un profil de economie(economic)..si vreau ca dupa ce termin liceul sa dau la psihologie..Intrebarile mele sunt.
1.Pe ce clasa se face psihologie in liceu la acest profil?
2. Daca se face prea putina psihologie(1 an -2) este greu de recuperat materia?
2.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde de liceu, psihologie stiu ca se face doar un an, o data pe saptamana.
Dar asta nu are absolut nicio legatura cu ce facultate vrei sa urmezi.
La facultate inveti totul de la 0, nu este obligatoriu sa stii nimic din liceu. Daca te pasioneaza domeniul poti sa citesti singura carti de specialitate ca sa fii sigura ca vei intra mai bine in paine la facultate.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca se face psihologie deloc la economic.