| SnowKyd a întrebat:

As vrea sa stiu daca la examene pot sa scriu de tipar. M-am obisnuit sa scriu de tipar, dar un prieten a carui mama este invatatoare mi-a zis ca se depuncteaza scrisul de tipar la examene. Profesorii mei imi zic nimic nici mie, nici colegilor mei de faptul ca scriem de tipar. Voi ce ziceti? Se depuncteaza sau nu scrisul de tipar? Ms de acum la toti

Răspuns Câştigător
| Blackwoman27 a răspuns:

Da se depuncteaza, eu iti sugerezi sa scrii de mana iti ia mult mai putin timp pentru ca nu ridici asa de des pixul de pe foaie, sunt multi profesori care nu agreeaza scrisul de tipar

6 răspunsuri:
| Lukas1994 a răspuns:

Cel mai probabil Teorema lui Lagrange.

| Andrei117 a răspuns:

Nu prea ai voie pentru ca tu poate o sa fii singurul care o sa scrie de tipar si daca se depuncteaza nu sunt sigur dar cred ca se depuncteaza

| sefele72 a răspuns:

Nu prea merge la tipar.scade mai bine ai incerca sa iti revii la scrisul din clasa I

| BlackOutCRYS a răspuns:

Nu cred ca se depuncteaza, eu personal, am o conbinatie intre litere de tipar si de mana si nu s-a luat nimeni de mine pana acum. Intreaba profesorii de romana.

| tutankamon2607 a răspuns:

Pe unii profesori nu ii deranjeza cum scrii atat timp c inveti altii vor un scris caligrafic
de ex aia de rom la mine vrea sa scriu de mana iar pe dirigu nu il intereseaza cum scriu
depinde de prfesori

| anam a răspuns:

Deci, te voi lamuri eu. Scrisul de tipar la o lucrare nationala ( teste nationale, bacalaureat etc) este considerat semn iar lucrarea va fi anulata. Asa ca ar cam trebui sa te obisnuiesti sa scrii cum trebuie ca sa nu ai de suferit.