| fyrelord a întrebat:

as vrea sa va intreb ceva, care este modul vostru de a invata? big grin Eu sunt clasa a 9-a si as vrea sa gasesc un mod mai eficient decat cel al meu, care nu este tocmai bun laughing. Sper ca ma puteti ajuta. Va multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| nico097 a răspuns:

Buna.Eu cand invatam imi alegeam ideile esentiale pe care le memoram repede le reptam si imi ajuta foarte mult decat sa tocesti si sa nu iti ramana nimic in cap e mai buna metoda mea.

| Niiiicu a răspuns:

Cand am ceva de invatat eu citesc de cateva ori in gand dupa aceea incerc sa imi aduc aminte ce retin si incep sa repet cu voce tare pana invat, si nu uita invata logic nu tocit, ca nu rezolvi nimic cu tocealahappy

| mihaitzacelviteaz a răspuns:

Hei,eu cand invat seara nu prea retin iar cand ma trezesc dimineata stiu totlaughing idee a e ca inveti mai bine dupa un pui de somn

| CrstywC a răspuns:

Eu invat lectia cap-coada iar apoi scriu pe o foaie cea ce am invatat. Cand invat lectia citesc o fraza cu voce tare iar apoi o repet de trei ori. Acesta este modul meu de a invata... Succes