| maria11579 a întrebat:

Ati mai auzit ceva de teste initiale? Se mai dau anul asta?

8 răspunsuri:
| GoGu7 a răspuns:

Se dau in fiecare an la inceput de an scoalr pentru a vedea ce cunostinte din clasa precedenta mai ai.

| maria11579 explică (pentru GoGu7):

Tu ai dat in fiecare an pana acum? Eu am dat doar anul trecut, la inceputul anului, pentru ca asa stabilise ministrul educatiei, dar pe cele finale nu le-am mai dat; deci nu au avut niciun rost. Acum nu am mai auzit sa se spuna nimic de ele. Tu ai mai auzit pe cineva, sau este doar opinia ta? Multumesc!

| GoGu7 a răspuns (pentru maria11579):

Eu am dat in fiecare an la inceputul anului scolar... Acum nu stiu daca se mai dau... eu am dat de cand am intrat in clasa a 5-a.

| EricaxD a răspuns:

La uman-engleza [si franceza banuiesc] se da un test din engleza/ franceza. La restul profilurilor nu stiu.

| ZmEuRaA a răspuns:

='>Eu cred ca da, cel putin din cate stiu eu.Sincer chiar nu stiu, scuze. happyDar totusi eu zic ca da. rolling on the floor

| ZmEuRaA a răspuns:

='>Totusi... eu cred ca Da':-p. happy

| ErYkJorDash a răspuns:

Da se vor tine normal. Fundita?

| marian28 a răspuns:

Sigur se da.