| LucianaM a întrebat:

Avem de facut pentru scoala un fel de lucru in echipe, dar nu putem incepe pana nu gasim niste teme pe care am putea sa le argumentam pro si contra, va fi un fel de dezbatere.Pana acum nu am gasit deloc si nu trebuie sa fie neaparat ceva legat de scoala, poate fi o tema libera din orice domeniu. Daca ati putea sa-mi dati si mie niste propuneri de teme ar fi super.Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| JucărieLEGO a răspuns:

Daca aceasta categorie de pe TPU mai include si cultura generala, nu vad de ce n-ati face o dezbatere Istorie vs. Geografie, care e mai necesara elevului dupa ce termina si scoala, care e mai practica.

| mixxjim a răspuns:

- Pedeapsa cu moartea...
- Ramas in Romania sau plecat in strainatate
- Facultate sau o meserie
- Uman sau real (ca profile de studiu)
- ASE sau drept/medicina?
Puteti dezbate orice subiect, lasa-ti mintea libera, uita-te in jur si-ai sa vezi cate subiecte gasesti chiar de la prima vedere.

| NoOneKnow a răspuns:

Tehnologia pro sau contra(ne face mai lenesi, copii nu mai stiu sa se disreze)
talentul, nativ sau dobandit?
Gandesc singur sau e mai importanta mentalitatea de turma.