| DorothyAnn a întrebat:

Azi am completat fisa de inscriere la liceu si am pus 7 optiuni eu avand media 9, 6. Care sunt sansele sa nu intru nicaieri, dat fiind faptul ca eu am pus pe lista clase a caror ultime medii de anul trecut erau 8, 1, 8,2? Credeti ca pot ramane fara clasa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0.1%... tongue Eu cred că vei intra la prima opțiune. big grin Succes!

| DorothyAnn explică (pentru anonim_4396):

Deci nu exista posibilitatea ca anul asta sa fie o crestere uluitoare a mediilor, ca doar la mate au fost subiecte MUUUUULT prea usoare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DorothyAnn):

Va fi o creștere a mediilor, dar media de admitere conține și media celor 4 ani, deci mă gândesc că nu poate fi o creștere uluitoare. 9.6 e media finală la tine sau numai media notelor de la evaluare?

| DorothyAnn explică (pentru anonim_4396):

Asta e media de admitere, cu tot cu evaluare si media generala. Iar la prima optiune ultima medie de anul trecut a fost 9, 4

| anonim_4396 a răspuns (pentru DorothyAnn):

Bine-ar fi să existe elevi cât mai mulți cu medii așa bune. Lucrez de 4 ani în învățământ, dar sunt parcă tot mai rari elevi ca tine.

Anul ăsta, la una dintre școlile la care am predat din 13 elevi de clasa a VIII-a s-au prezentat 3 la evaluare și niciunul n-a luat ambele note peste 5.

Nu-i stres dacă nu prinzi prima opțiune. Important e că vei avea colegi cam de nivelul tău cu care să te simți bine 4 ani.

11 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Sansele sa nu intri nicaieri sunt extrem de mici, stai linistitasi eu am media 9, 78 si mi-am pus cam tot atatea

| kzd a răspuns:

Imposibil, dar eu anul trecut am intrat cu 9, 1 si am pus cam 80 de optiuni.

| DorothyAnn explică (pentru kzd):

Dar eu am pus 7! Nu voiam sa pun pe lista licee pe care nu vreau sa le urmez.

| kzd a răspuns (pentru DorothyAnn):

Da, dar mai bine faci un liceu care nu iti place decat sa nu faci unul

| JustSmileK a răspuns:

Si eu cred ca vei inrta la prima optiune. Imi amintesc ca si la mine a fost la fel, nu ma asteptam sa intru la primul liceu de pe lista happy

| JustSmileK a răspuns:

Si eu zic ca o sa intri la prima optiune. Imi amintesc ca asa a fost si la mine, nu ma asteptam sa intru la primul liceu de pe lista. happy

| adrili10 a răspuns:

DA Poti ramane sansele sunt 0, 0%.funda.Intri sigur nu-ti face probleme intri la prima optiune.