| KM3 a întrebat:

Care este diferenta dintre profilul stiinte sociale si filologie? Ma intereseaza in mod deosebit la care dintre ele faci mai multa romana.

3 răspunsuri:
| angus35 a răspuns:

La filologie faci mai multa romana decat la stiintele sociale.
http://www.admitereliceu.ro/......-de-profil

| rememberme24 a răspuns:

La filologie materiile de baza sunt romana si limbile straine, pe cand la stiinte sociale se face si sociologie, psihologie(tot ce ii trebuie unui viitor avocat).De multe ori elevii de la folologie sunt mai priceputi la limbile straine daecat cei de la socio.
In principiu, la filologie se face mai multa romana decat la stiinte socale

| MagicalCriminal a răspuns:

La filologie e mai multă romana pentru ca cuprinde romana si limbi straine, iar la stiinte sociale te duci daca vrei sa te faci avocat sau chestii de astea, oricum, la fililogie se pune accent mai mult pe romana, engleza...romana si limbi straine. big grin Baftă!winking