| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Ce curs sau facultate trebuie să urmez pentru a deveni designer interior? Găsesc așa ceva în Oradea?

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

In Oradea nu cred ca este, dar gasesti in Timisoara in cadrul Politehnicii:

https://www.arh.upt.ro/? page_id=7

| Adriana45 a răspuns:

Bună ziua, Ana Maria. Ar trebui sa urmezi Facultatea de arhitectura pentru a deveni designer de interior. Probabil exista și cursuri de design de interior sau design vestimentar. Facultatea de arhitectura este cea mai grea universitate, comparata cu Facultatea de medicina. Eu sunt din București nu știu cum este în Oradea. Îți doresc mult succes în cariera!